C programlama dilini örneklerle beraber öğrenin

This course includes:

  • 2.5 hours on-demand video
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of completion

Requirements

  • Bilgisayar

Description

Savunma sanayide yazılımcı olarak çalışmaktayım ve C dilini aktif olarak gömülü sistemler üzerinde kullanıyorum.

Bu kurs C dilini öğrenirken bilinmesi gereken hemen hemen bütün konuları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Öğrenciler bu sayede sağlam bir temel oluşturmakta kalmayacak, teknik mülakatlara da özgüvenli bir şekilde girebilecektir.

Ders içerikleri çoğunluklu olarak videolu ders anlatımlarından oluşmaktadır. Bazı videolarda canlı kodlama yapılırken bazı videolar tahta üzerinde anlatılmaktadır. Dersler takip edilirken sıra ile takip edilmesini tavsiye ederim. Ancak eğer konuyu daha önceden biliyorsanız dersi atlayıp istediğiniz videoları izleyebilirsiniz.

Kurs daha önceden herhangi bir programlama dili ile daha önce deneyimi olmayan yazılımcılar için hazırlanmıştır. Konular en temelden en ileriye doğru anlatılmaktadır.

C dili ile programlama herhangi bir programlama dilinin temeli olarak kabul edilebilir. Kişi C dilini öğrendikten sonra Java, C++, Python gibi başka bir dili de rahatlıkla öğrenebilir.

C dili ile bilgisayar üzerinde çalışan kodlar tasarlayabilirsiniz. Ayrıca C dilini mikroişlemciler üzerinde de kullanabilirsiniz. Yani C dilinin kullanımı oldukça yaygındır ve piyasada iyi C yazılımcılarına her zaman ihtiyaç vardır. C programlama dilini öğrendikten sonra çalışabileceğiniz başlıca sektörler; savunma teknolojileri, otomotiv, medikal elektronik / yazılım, tüketici elektroniği…

Ayrıca C ile yurt dışında da iş bulabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz. Almanya, Hollanda gibi ülkelerin ciddi anlamda yazılımcı ihtiyaçları vardır. Ve bu ülkelerde bir yazılımcının kazandığı maaş tecrübeye de dayanarak 60 bin Euro’nun üzerine çıkmaktadır.

Who this course is for:

  • Yazılım meraklıları